Hager vikavirtasuojakytkin 3P+N 40A 300mA tyyppi AC
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hager Vikavirtasuojakytkin 3P+N 40A 300mA tyyppi AC
Vikavirtasuojakytkin 3P+N 40A 300mA tyyppi AC CFC440J, valmistaja HAGER on laite, joka suojaa sähköiskulta ja sitä käytetään lisäsuojana (epäsuora kosketussuoja), kun perussuojaus pettää tai vaurioituu.
Rakenne
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Napojen lukumäärä | 4 P |
| Asennus | DIN-kisko |
Kokoonpano
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Moduulien lukumäärä | 4 |
Sähköiset ominaisuudet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisjännite Ue (AC) | 230 / 400 V |
| Taajuus | 50 Hz |
Jännite
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimelliseristysjännite Ui | 500 V |
| Nimellisjännitteen iskukestoisuus Uimp | 4000 V |
Virta
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellinen vikavirtaherkkyys dI | 300 mA |
| Nimellisvirtamäärä In | 40 A |
| Nimellinen purkausvirta (In 8/20µs) | 0,25 kA |
| Nimellinen kytkentatehoisuus Im | 1,5 kA |
| Nimellinen ehdollinen oikosulkuvirta Inc standardin PN-EN 61008-1 mukaan | 6 kA |
Virta / Lämpötila
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa -25°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa -20°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa -15°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa -10°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa -5°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 0°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 5°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 10°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 15°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 20°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 25°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 30°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 35°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 40°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 45°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 50°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 55°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 60°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 65°C | 40 A |
| Nimellisvirtamäärä lämpötilassa 70°C | 40 A |
Mitat
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Tuotteen syvyys | 70 mm |
| Tuotteen korkeus | 83 mm |
| Tuotteen leveys | 70 mm |
| Mitat | 1 |
Taajuus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Taajuus (alue ETIM-luokituksen mukaan) | 50 Hz |
Teho
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Kokonaishäviöteho nimellisvirtamäärällä | 8,1 W |
| Häviöteho napaa kohden nimellisvirtamäärällä | 3,6 W |
Laukeaminen
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suojaus vahingossa tapahtuvalta laukeamiselta | Ei |
| Viiveellinen | Ei |
Kestävyys
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sähköinen kestävyys (syklien määrä) | 2000 |
| Mekaaninen kestävyys (syklien määrä) | 4000 |
Asennus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Kiristysmomentti | 2,8 Nm |
| Moduulilaitteiden helppo irrotettavuus | Ei |
| Mahdollisuus irrottaa alhaalta | Ei |
Liitäntä
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Lähtöliittimen kapasiteetti jäykälle johtimelle (lanka) | 1 / 25 mm² |
| Joustavien johtimien (köysi) poikkipinta-ala liittimessä | 16 mm² |
| Tuloliittimen kapasiteetti jäykälle johtimelle (lanka) | 1 / 25 mm² |
| Tuloliittimen kapasiteetti joustavalle johtimelle (köysi) | 1 / 16 mm² |
| Tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti joustavalle johtimelle (köysi) | 1 / 16 mm² |
Varustelu
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Läpinäkyvä merkintäkentän suoja | Kyllä |
Standardi
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Standardi | EN 61008-1 |
| Euroopan WEEE-direktiivi | koskee |
Turvallisuus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suojausluokka | IP20 |
| Vikavirtasuojakytkimen tyyppi | AC |
| REACH-yhteensopiva | Ei |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| Halogeeniton | Ei |
Käyttöolosuhteet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Käyttölämpötila | -25…40 °C |
| Varastointi-/kuljetuslämpötila | -55…70 °C |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Katkaisijan tyyppi | vikavirtasuoja |
| Napojen lukumäärä | 3P+N |
| Nimellisvirta [A] | 40A |
| Vikavirtus [mA] | 300 mA |
| Laukaisuominaisuus | AC |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | HAGER |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.