Sofar Hybridi-invertteri 3,6kW 1-vaiheinen 16A
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Sofar Hybridinvertteri 3,6kW 1-Vaiheinen 16A
Hybridinvertteri 3,6kW 1F 16A HYD 3600-ES Hybrid inverter 2MPPT DC-katkaisija EPS HYD3600ES SOFAR
Invertteri ei sisällä akkua toimituksessa
Tekniset parametrit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sarja ja tyyppi | Hybridinvertteri 3,6kW 1F 16A HYD 3600-ES Hybrid inverter 2MPPT DC-katkaisija EPS HYD3600ES SOFAR |
| Takuu | 5 vuotta |
Akun parametrit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Akkutyyppi | litiumioniakku, lyijyhappoakku |
| Akun nimellisjännite | 48 V |
| Akun jännitealue | 42 - 58 V |
| Akun kapasiteetti | 50 - 2000 Ah |
| Maksimi lataus-/purkausteho | 3000 W |
| Maksimi latausvirta | 65 A (ohjelmoitavissa) |
| Maksimi purkausvirta | 70 A (ohjelmoitavissa) |
| Latausvirta (litiumioniakku) | BMS |
| Latausvirta (lyijyhappoakku) | 3-vaiheinen, adaptiivinen ylläpidolla |
| Purkaussyvyys: litiumioniakku - 0-90% DOD säädettävissä | litiumioniakku - 0-90% DOD säädettävissä; lyijyhappoakku - 0 - 50% DOD säädettävissä |
DC-tulo (PV-puoli)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suositeltu maksimi PV-tuloteho | 4790 Wp |
| Maksimi DC-teho yksittäiselle MPPT:lle | 2400 W |
| Maksimi tulojännite | 600 V |
| Käynnistysjännite | 120 V |
| Nimellis-DC-jännite | 360 V |
| MPPT-toimintajännitealue | 90 - 580 V |
| Täysi teho MPPT-jännitealueella | 180 - 520 V |
| MPPT-lukumäärä | 2 |
| Maksimi DC-lähtövirta | 12 A / 12 A |
| Maksimi DC-oikosulkuvirta | 15 A / 15 A |
AC-lähtö (verkkopuoli)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 3680 W |
| Maksimi lähtöteho | 3680 VA |
| Verkon nimellisjännite | L/N/PE, 220, 230, 240 |
| Vaiheiden lukumäärä | yksivaiheinen (L-N-PE) |
| Maksimi tulo-/lähtövirta | 16 A |
| AC-jännitealue | 180 ~ 276 V (paikallisen standardin mukaan) |
| Verkon taajuusalue | 44 - 55 Hz / 54 - 66 Hz (paikallisen standardin mukaan) |
| THDi | < 3 % |
| Tehokerroin | 1 (säätö +/- 0,8) |
AC-lähtö (varavirtanlähde)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Varavirtanlähteen nimellisteho | 3000 VA |
| Toimintavaihe | yksivaiheinen (L-N-PE) |
| Varavirtanlähteen nimellisjännite | 13,2 A |
| Maksimi näennäistehon kulutus | 4000 VA, 10 s |
| THDi | 180 - 276 Vac (paikallisen standardin mukaan) |
| Kytkentäaika | 10 ms |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| MPPT-hyötysuhde | 99,9 % |
| Maksimihyötysuhde | 97,6 % |
| Eurooppalainen hyötysuhde | 97,2 % |
| Akun latauksen maksimihyötysuhde | 94,6 % |
| Akun purkamisen maksimihyötysuhde | 94,6 % |
Suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suojaus PV-käänteisnapaisuutta vastaan | Kyllä |
| PV-eristys | Kyllä |
| Vikavirtavalvonta | Kyllä |
| Ylijännitesuojaus | Kyllä |
| Ylijännitesuojaus | Kyllä |
| Akun pehmeän käynnistyksen suojaus | Kyllä |
| SPD-suojaus | III |
Yleiset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Ympäristön lämpötila-alue | -25°C ~ +60°C (yli 45°C teho alenee) |
| Valmiustilan häviöt | < 10 W |
| Topologia | korkeataajuuseristys (akulle) |
| DC-katkaisija | Kyllä |
| Suojausluokka | IP65 |
| Sallittu kosteusalue | 0 ~ 100 % |
| Viestintä | RS485, Wi-Fi/Ethernet/GPRS, SD, CAN2.0 |
| Suojausluokka | luokka I |
| Maksimi toimintakorkeus | 2000 m mpy |
| Virtaanturin liitäntä | ulkoinen |
| Melu | < 25 dB |
| Paino | 20,5 kg |
| Jäähdytys | luonnollinen |
| Mitat | 566 x 394 x 173 mm |
| Näyttö | LCD |
| Takuu | 5 vuotta (jatkettavissa) |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| EMC | EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-3-11, EN 61000-3-12 |
| Turvallisuusstandardit | IEC62109-1/2, IEC62040-1, IEC62116, IEC61727, IEC-61683, IEC60068(1,2,14,30) |
| Sähköverkkostandardit | AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V 0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-21, EN50549, G83/G59/G98/G99, UTE C15-712-1, UNE 206 007-1 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Ladattavat tiedostot:
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.