Sofar Hybridi-invertteri 5kW 3-vaiheinen 15A 2MPPT APF-tila 1 akkutuloliitäntä
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hybridi-invertteri 5kW 3-vaihe 15A HYD 5KTL-3PH 2MPPT APF-tila 1 akkutuloliitäntä HYD5KTL-3PH SOFAR
Hybridi-invertteri 5kW 3-vaihe 15A HYD 5KTL-3PH 2MPPT APF-tila 1 akkutuloliitäntä HYD5KTL-3PH SOFAR on edistynyt laite aurinkoenergiaan muuntamiseen.
Tämä edistyksellinen invertteri on suunniteltu aurinkoenergiaan tehokkaaseen hyödyntämiseen. Invertteri on varustettu lukuisilla suojatoiminnoilla, jotka takaavat turvallisen ja luotettavan toiminnan. Lisäksi se tarjoaa korkean energiatehokkuuden, kompaktit mitat sekä monipuoliset seurantavaihtoehdot, kuten Bluetooth, RS485, Wi-Fi ja GPRS, mikä tekee siitä ihanteellisen ratkaisun aurinkosähköjärjestelmääsi.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC [W] | 5000W |
| Vaiheiden määrä | 3-vaihe |
| Asennustyyppi | Hybridi |
| Maks. lähtöteho [VA] | 5500 VA |
| AC-lähtövirta [A] | 15 A |
| AC-jännitealue [V] | 184 VAC~276 VAC |
| Taajuus [Hz] | 50 / 60 Hz |
| Taajuusalue [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (kansallisten standardien mukaan) |
| MPP-seurantojen määrä | 2 |
| Käynnistysjännite [V] | 200 V |
| MPP-jännitealue [V] | 250 V–850 V |
| WiFi-moduuli | Kyllä |
| WLAN / Ethernet LAN | EI |
| USB | Ei |
| DC-eristysmittaus | Kyllä |
| DC-erotin | Kyllä |
| Maks. hyötysuhde (aurinkosähköjärjestelmä – sähköverkko) | 98 % |
| Mitat [mm] | 571,4 x 515 x 264,1 mm |
| Paino [kg] | 33 kg |
| Maks. korkeus merenpinnasta | 4000 m |
STANDARDIT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN61000-6-1, EN61000-6-3 |
| Turvallisuusstandardit: | turvallisuusstandardit: IEC62109-1, IEC62109-2, NB-T32004/IEC62040-1 |
| Sähköverkkostandardit: | sähköverkkostandardit: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-16/CEI 0-21, EN50549, G98/G99, UTE C15-712-1 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.