Sofar Hybridimuuntaja 10kW 3-vaiheinen 16A 2MPPT DC-katkaisija APF-tila
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hybridikäänteissuuntaaja 10kW 3-vaihe 16A HYD 10000-3PH 2MPPT DC-katkaisin APF HYD10KTL-3PH SOFAR
Hybridikäänteissuuntaaja 10kW 3-vaihe 16A HYD 10000-3PH 2MPPT DC-katkaisin APF HYD10KTL-3PH SOFAR on edistynyt laite aurinkoenergiaan muuntamiseen.
Tämä edistynyt käänteissuuntaaja on suunniteltu aurinkoenergiaan tehokkaaseen hyödyntämiseen. Käänteissuuntaaja on varustettu lukuisilla suojauksilla, jotka takaavat toiminnan turvallisuuden ja luotettavuuden. Lisäksi se tarjoaa korkean energiatehokkuuden, kompaktit mitat sekä erilaisia seurantavaihtoehtoja, kuten Bluetooth, RS485, Wi-Fi ja GPRS, mikä tekee siitä ihanteellisen ratkaisun aurinkosähköjärjestelmääsi.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC [W] | 10000W |
| Vaiheiden määrä | 3-vaihe |
| Asennustyyppi | Hybridi |
| Maks. lähtöteho [VA] | 11000 VA |
| AC-lähtövirta [A] | 16 A |
| AC-jännitealue [V] | 184 VAC~276 VAC |
| Taajuus [Hz] | 50 / 60 Hz |
| Taajuusalue [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (kansallisen standardin mukaan) |
| MPP-seurantalaitteiden määrä | 2 |
| Käynnistysjännite [V] | 200 V |
| MPP-jännitealue [V] | 180 V - 960 V |
| WiFi-moduuli | Kyllä |
| WLAN / Ethernet LAN | EI |
| USB | Ei |
| DC-eristysmittaus | Kyllä |
| DC-katkaisin | Kyllä |
| Maks. hyötysuhde (aurinkosähköjärjestelmä – sähköverkko) | 98,2 % |
| Mitat [mm] | 571,4 x 515 x 264,1 mm |
| Paino [kg] | 37 kg |
| Maks. korkeus merenpinnasta | 4000 m |
STANDARDIT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN61000-6-1, EN61000-6-3 |
| Turvallisuusstandardit: | turvallisuusstandardit: IEC62109-1, IEC62109-2, NB-T32004/IEC62040-1 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.