Sofar Hybridinvertteri 6kW 3-vaiheinen 17A 2MPPT APF-tila 1 Akkutuloliitäntä
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hybridinvertteri 6kW 3-vaihe 17A HYD 6KTL-3PH 2MPPT APF-tila 1 akkutuloliitäntä HYD6KTL-3PH SOFAR
Hybridinvertteri 6kW 3-vaihe 17A HYD 6KTL-3PH 2MPPT APF-tila 1 akkutuloliitäntä HYD6KTL-3PH SOFAR on edistynyt laite aurinkoenergiaan muuntamiseen.
Tämä edistynyt invertteri on suunniteltu aurinkoenergiaan tehokkaaseen hyödyntämiseen. Invertteri on varustettu lukuisilla suojauksilla, jotka takaavat toiminnan turvallisuuden ja luotettavuuden. Lisäksi se tarjoaa korkean energiatehokkuuden, kompaktit mitat sekä useita monitorointivaihtoehtoja, kuten Bluetooth, RS485, Wi-Fi ja GPRS, mikä tekee siitä ihanteellisen ratkaisun aurinkosähköjärjestelmääsi.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC [W] | 6000W |
| Vaiheiden määrä | 3-vaihe |
| Asennustyyppi | Hybridi |
| Maks. lähtöteho [VA] | 6600 VA |
| AC-lähtövirta [A] | 17 A |
| AC-jännitealue [V] | 184 VAC~276 VAC |
| Taajuus [Hz] | 50 / 60 Hz |
| Taajuusalue [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (kansallisen standardin mukaan) |
| MPP-seurantalaitteiden määrä | 2 |
| Käynnistysjännite [V] | 200 V |
| MPP-jännitealue [V] | 180 V - 960 V |
| WiFi-moduuli | Kyllä |
| WLAN / Ethernet LAN | EI |
| USB | Ei |
| DC-eristysmittaus | Kyllä |
| DC-erotin | Kyllä |
| Maks. hyötysuhde (aurinkosähköjärjestelmä – sähköverkko) | 98 % |
| Mitat [mm] | 571,4 x 515 x 264,1 mm |
| Paino [kg] | 33 kg |
| Maks. korkeus merenpinnasta | 4000 m |
STANDARDIT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN61000-6-1, EN61000-6-3 |
| Turvallisuusstandardit: | turvallisuusstandardit: IEC62109-1, IEC62109-2, NB-T32004/IEC62040-1 |
| Sähköverkkostandardit: | sähköverkkostandardit: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-16/CEI 0-21, EN50549, G98/G99, UTE C15-712-1 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.