Sofar invertteri 110kW 3-vaiheinen 167,2A 10MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Invertteri 110kW 3-vaihe 167,2A KTLX-G4 10MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli 110KTLX-G4 SOFAR
Invertteri 110kW 3-vaihe 167,2A KTLX-G4 10MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli 110KTLX-G4 SOFAR on edistynyt laite aurinkoenergiaan muuntamiseen. Tämä tehokas invertteri tarjoaa maksimaalisen hyötysuhteen 98,6 %, mikä tekee siitä poikkeuksellisen tehokkaan aurinkoenergiaan muuntamisessa sähköenergiaksi.
Invertterin vankka rakenne IP66-suojausluokalla tekee siitä sopivan ulkokäyttöön, taaten luotettavan toiminnan erilaisissa sääolosuhteissa. Lisäksi tämä invertteri on varustettu edistyneillä valvontatoiminnoilla, kuten I-V-käyrän skannauksella sekä Modbus- ja ulkoisen WiFi-viestinnän tuella, mikä helpottaa aurinkosähköjärjestelmän valvontaa ja hallintaa.
Tehokkuutensa, luotettavuutensa ja edistyneiden ominaisuuksiensa ansiosta KTLX-G4 SOFAR -invertteri on erinomainen valinta niille, jotka haluavat maksimoida aurinkosähköjärjestelmänsä potentiaalin ja edistää kestävää sähköntuotantoa.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC [W] | 110000W |
| Vaiheiden määrä | 3-vaihe |
| Asennustyyppi | Verkkoon kytketty |
| Maks. lähtöteho [VA] | 110 kVA 45°C / 100 kVA 50°C |
| AC-lähtövirta [A] | 167,2 A 380V / 159,5 A 400 V / 153,1 A 415 V |
| AC-jännitealue [V] | 310 - 480 V AC (paikallisen standardin mukaan) |
| Taajuus [Hz] | 50 / 60 Hz |
| Taajuusalue [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (kansallisen standardin mukaan) |
| MPP-seurantalaitteiden määrä | 10 |
| Käynnistysjännite [V] | 200 V |
| MPP-jännitealue [V] | 180 - 1000 V |
| DC-liitäntöjen määrä | 20 |
| WiFi-moduuli | Kyllä |
| WLAN / Ethernet LAN | EI |
| USB | Ei |
| DC-eristysmittaus | Kyllä |
| DC-katkaisija | Kyllä |
| Maks. hyötysuhde (aurinkosähköjärjestelmä – sähköverkko) | 98,4 % |
| Mitat [mm] | 970 x 695 x 325 mm |
| Paino [kg] | 75 kg |
| Maks. korkeus merenpinnasta | 4000 m |
STANDARDIT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4 |
| Turvallisuusstandardit: | turvallisuusstandardit: IEC62109-1/2, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068(1,2,14,30) |
| Sähköverkkostandardit: | sähköverkkostandardit: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V 0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-21/CEI 0-16, UNE 206 007-1, EN50549, G98/G99, EN50530, NB/T32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.