Solplanet Hybridi Verkkoinvertteri 6kW 3-Vaiheinen 2MPPT PV
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 6kW 3-Vaiheinen 2MPPT Hybridi
Solplanet PV-verkkoinvertteri 3F 6KW, 2 MPPT hybridi ASW06KH-T2 ASW H-T2/T3 -sarjasta on erinomainen valinta asuinrakennuksiin sekä pieniin kaupan ja teollisuuden alan yrityksiin.
Integroidun älykkään ohjelmiston ansiosta sinulla on täysi hallinta akun toiminnasta, mukaan lukien DOD-tilat, käyttöaika ja tehon asetukset. Invertterimme tarjoavat myös erittäin lyhyen UPS-tilaan siirtymisajan, alle 10 ms, mikä takaa välittömän reagoinnin sähkökatkon sattuessa. Asennus on helppoa Phoenix Contact -liittimien ansiosta, jotka eivät vaadi työkaluja.
Lisäksi laitteemme on IP66-sertifioitu, mikä tarkoittaa, että se voidaan asentaa sekä sisätiloihin että ulkotiloihin, taaten luotettavuuden ja kestävyyden.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 9000 Wp |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 150 V - 950 V / 630 V |
| Minimaalinen tulojännite / Käynnistysjännite | 60 V / 180 V |
| Riippumattomien MPPT-tulojen / aurinkopaneeliketjujen määrä | 2 / 1 |
| Maksimaalinen tulovirta per MPPT | 20 A |
| Maksimaalinen oikosulkuvirta per MPPT | 30 A |
Akun tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Akun jännitealue | 120 V - 600 V |
| Maksimaalinen lataus- / purkausteho | 6000 W |
| Maksimaalinen latausvirta / Purkausvirta | 30 A |
| Kennotyyppi | LiFePO4 |
Lähtö AC (verkkoon kytketty)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| AC-jännitealue / Nimellinen AC-jännite | 270 V - 480 V / 3/N/PE, 220 / 380 V; 230 / 400 V; 240 / 415 V |
| Nimellinen verkon AC-taajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Verkon AC-taajuusalue | 45 - 55 Hz / 55 - 65 Hz |
| Nimellinen näennäisteho | 6000 VA |
| Nimellinen verkon lähtövirta (@ 400V) / Maks. verkon lähtövirta | 8,7 A / 9,6 A |
| Harmonisten vääristymien kerroin THDi (nimellisteholla) | < 3% |
Tulo AC
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellinen verkkojännite | 3/N/PE, 220 / 380 V; 230 / 400 V; 240 / 415 V |
| Nimellinen verkkotaajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Maksimaalinen tuloteho verkosta | 12000 W |
| Maksimaalinen tulovirta verkosta | 17,4 A |
EPS-lähtö
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellinen lähtöjännite | 3/N/PE, 220 / 380 V; 230 / 400 V; 240 / 415 V |
| Nimellinen lähtötaajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Nimellinen näennäisteho | 6000 VA |
| Huippu näennäisteho | Nimellistehon ylitys 100% 10 sekunnin ajan |
| Nimellisvirta (@ 400V) | 8,7 A |
| Maksimaalinen kytkentäaika | < 10 ms |
| Lähdön THDv (lineaarisella kuormalla) | 2% |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| MPPT-hyötysuhde | 99,9% |
| Euro-hyötysuhde / Maks. hyötysuhde | 97,5 % / 98,2 % |
Suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-erotuskytkin (tyyppi II) (EN/IEC 61643-11 mukaan) | Vakio-ominaisuudet |
| Läpäisyn havaitseminen | Vakio-ominaisuudet |
| Suojaus PV-ketjujen / akun käänteistä napaisuutta vastaan | Vakio-ominaisuudet |
| GFCI-suojaus | Vakio-ominaisuudet |
| Kaikkien napojen vikavirtavalvontayksikkö | Vakio-ominaisuudet |
| AC-oikosulkusuojaus | Vakio-ominaisuudet |
| Saarekekäytön suojaus | Vakio-ominaisuudet |
Ominaisuudet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Käyttöliittymä | LED & sovellus |
| BMS-viestintä | CAN |
| Mittarin viestintä | RS485 |
| Viestintäliitäntä | Wifi / LAN |
| Digitaalinen lähtö (potentiaalivapaa kosketin) / lähtöjen määrä | Vakio-ominaisuudet / 2 |
| Digitaalinen tulo (potentiaalivapaa kosketin) / tulojen määrä | Vakio-ominaisuudet / 4 |
| Integroitu tehonsäätö / viennin tehonsäätö | Vakio-ominaisuudet |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.