Solplanet Verkkomuuntaja PV 8kW 3-vaiheinen 2MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 8kW 3-Vaiheinen 2MPPT
Solplanet ASW LT 8K-LT-G2 PRO 3F 8KW 2MPPT PV-verkkoinvertteri ASW 3-20K LT-G2 -sarjasta on moderni ja innovatiivinen ratkaisu hajautettuihin aurinkosähköjärjestelmiin, joita käytetään kodeissa, suurissa kaupallisissa kohteissa sekä teollisuudessa.
Nämä kolmivaihevertterit on optimoitu nykyaikaisille, suuremmille aurinkopaneeleille.
Kaksi itsenäistä maksimitehopisteen seurantalaitetta (MPP) sekä enintään 32 A:n tulojännite kummallakin kahdesta MPPT-kanavasta mahdollistavat aurinkosähköjärjestelmän optimaalisen hyödyntämisen, erityisesti valittaessa suuremman pinta-alan omaavia bifacial-paneeleja. Laaja MPPT-alue mahdollistaa järjestelmän mukauttamisen jopa 150 %:n energiaylimäärään, mikä takaa korkean hyötysuhteen ja suuremman joustavuuden erilaisissa olosuhteissa.
Kompakti seinäasennuskiinnike IP66-suojaluokalla takaa järjestelmän kestävyyden myös vaativissa sääolosuhteissa. Lisäksi älykäs pilvipohjainen seurantasovellus mahdollistaa aurinkosähköjärjestelmän toiminnan seuraamisen mistä tahansa.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 12000 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 150 V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 125 V |
| Käynnistysjännite | 180 V |
| Maksimi tulovirta | 20 A / 16 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 30 A / 25 A |
| MPPT-tulojen määrä / PV-ketjujen määrä yhtä MPPT-tuloa kohden | 2 / A:1; B:1 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 8000 W |
| Maksimi näennäisteho AC | 8000 VA |
| Nimellinen AC-jännite | 220 V / 380 V; 230 V / 400 V; 240 V / 415 V |
| AC-jännitealue | 160 V - 300 V |
| Verkon AC-taajuus / Taajuusalue | 50 Hz / 45 Hz - 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz |
| Maksimi lähtövirta | 12,8 A |
| Säädettävä loistehon säätö | 0,8 ylimagnetointi - 0,8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheiden määrä | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten vääristymä (THD) nimellisteholla | < 3% |
Hyötysuhde ja suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi hyötysuhde / Eurooppalainen hyötysuhde | 98,6% / 98,2% |
| DC-erotuskytkin | Vakiotoiminnot |
| Läpilyönnin havaitseminen / Verkon valvonta | Vakiotoiminnot |
| DC-käänteisnapasuojaus / AC-oikosulkusuojaus | Vakiotoiminnot |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakiotoiminnot |
| Suojaluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: II |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | [[CE, EN50549, G98/99, VDE-AR-N4105, AS/NZS 4777, C10/C11, VFR 2014 & UTE C15, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068, IEC61000, NB/T 32004]] |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.