Solplanet Verkkovaihtosuuntaaja PV 15kW 3-vaiheinen 2MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 15kW 3-Vaiheinen 2MPPT
Solplanet ASW LT 15K-LT-G2 PRO 3F 15KW 2MPPT PV-verkkoinvertteri ASW 3-20K LT-G2 -sarjasta on moderni ja innovatiivinen ratkaisu hajautettuihin aurinkosähköjärjestelmiin, joita käytetään kodeissa, suurissa liiketiloissa sekä teollisuudessa.
Nämä kolmivaiheisen invertterit on suunniteltu täydellisesti nykyaikaisille, suuremmille aurinkopaneeleille.
Kaksi riippumatonta maksimitehopisteen seurantalaitetta (MPP) sekä maksimi tulovirta 32 A kullekin kahdelle MPPT-kanavalle mahdollistavat aurinkosähköjärjestelmän optimaalisen hyödyntämisen, erityisesti valittaessa suuremman pinta-alan omaavia bifacial-moduuleja. Laaja MPPT-alue mahdollistaa järjestelmän mukauttamisen jopa 150 %:n energiaylimäärään, mikä takaa korkean hyötysuhteen ja suuremman joustavuuden erilaisissa olosuhteissa.
Kompakti seinäkiinnike IP66-suojaluokalla takaa järjestelmän kestävyyden myös vaativissa sääolosuhteissa. Lisäksi älykäs pilvipohjainen valvontasovellus mahdollistaa käyttäjien seurata aurinkosähköjärjestelmän toimintaa mistä tahansa.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 22500 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 150 V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 125 V |
| Käynnistysjännite | 180 V |
| Maksimi tulon käyttövirta | 32 A / 20 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 48 A / 30 A |
| MPPT-tulojen määrä / PV-moduuliketjujen määrä yhtä MPPT-tuloa kohden | 2 / A:2; B:1 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 15000 W |
| Maksimi AC-näennäisteho | 15000 VA |
| Nimellinen AC-jännite | 220 V / 380 V - 230 V / 400 V - 240 V / 415 V |
| AC-jännitealue | 160 - 300 V |
| Verkon AC-taajuus / Taajuusalue | 50 Hz / 45 Hz - 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz |
| Maksimi lähtövirta / nimellinen lähtövirta | 24 A |
| Säädettävä tehokerroin | 0.8 ylimagnetointi - 0.8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheiden määrä | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten vääristymä (THD) nimellisteholla | < 3% |
Hyötysuhde ja suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi hyötysuhde / eurooppalainen hyötysuhde | 98.6% / 98.2% |
| DC-erotuskytkin | Vakiotoiminnot |
| Läpäisyn havaitseminen / Verkon valvonta | Vakiotoiminnot |
| Suojaus väärää napakytkentää vastaan DC / AC-oikosulkusuojaus | Vakiotoiminnot |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakiotoiminnot |
| Suojaluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: ll |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068, IEC61000, AS/NZS4777, C10/C11 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.