Solplanet verkkoinvertteri 25kW 3-vaiheinen 3MPPT aurinkosähköön
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 25kW 3-Vaiheinen 3MPPT
Solplanet ASW LT 25K-LT-G3 3F 25KW 3MPPT PV-verkkoinvertteri on laite, joka erinomaisen energiatehokkuutensa ja kevyen rakenteensa ansiosta takaa korkeamman suorituskyvyn.
Suurempien PV-moduulien tuomien uusien innovaatioiden myötä kolmivaiheinen ASW 25-40K LT-G3 -sarjan invertterit on optimoitu toimimaan täydellisesti 182/210 mm:n kiekoille perustuvien PV-moduulien kanssa, joita valitaan usein suuriin skaalattuihin aurinkosähköjärjestelmiin kaupallisella, teollisella ja asuinalueella.
Kolme itsenäistä MPP-seurantaa, joiden nimellisvirtaus on jopa 40 A per MPPT, mahdollistavat joustavan asennuksen jopa kahdelle yksikölle, erityisesti suuritehoisten, kaksipuolisten ja suurikokoisten aurinkopaneelien tapauksessa.
Laaja MPPT-alue, joka mahdollistaa PV-kentän ylimitoituksen jopa 150 %:iin, takaa korkean energiatehokkuuden.
Kompakti seinäasennus IP66-suojaluokalla takaa vankan ja pitkäaikaisen suorituskyvyn myös vaativissa ympäristöolosuhteissa.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 37500 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 180 V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 160 V |
| Käynnistysjännite | 250 V |
| Maksimi käyttövirta | 32 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 48 A |
| MPPT-tulojen määrä / PV-ketjujen määrä per MPPT-tulo | 3 / A:2; B:2; C:2 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 25000 W |
| Maksimi näennäisteho AC | 27500 VA |
| Nimellinen AC-jännite | [[220 V / 380 V 230 V / 400 V 240 V / 415 V]] |
| AC-jännitealue | 180 - 305 V / 312 - 528 V |
| Verkon AC-taajuus / Taajuusalue | [[50 Hz / 45 Hz - 55 Hz 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz]] |
| Maksimi lähtövirta / Nimellinen lähtövirta | 39,9 A |
| Säädettävä tehokerroin | 0,8 ylimagnetointi - 0,8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheet / AC-liitäntä | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten särökerroin (THD) nimellisteholla | < 3 % |
Hyötysuhde ja suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimihyötysuhde / Eurooppalainen hyötysuhde | 98,6 % / 98,2 % |
| DC-erotuskytkin | Vakiotoiminnot |
| ShadeSol (varjostuksen hallinta/optimointi) | Vakiotoiminnot |
| Maasulun tunnistus / Verkon valvonta | Vakiotoiminnot |
| DC-käänteisnapasuojaus / AC-oikosulkusuojaus | Vakiotoiminnot |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakiotoiminnot |
| Älykäs ketjuvalvonta | Vakiotoiminnot |
| DC-ylijännitesuoja (tyyppi II) / AC-ylijännitesuoja | Vakiotoiminnot |
| Suojaluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: II |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61000, NB/T 32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.