Solplanet verkkoinvertteri 40kW 3-vaiheinen 3MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 40kW 3-Vaiheinen 3MPPT
Solplanet ASW LT 40K-LT-G3 3F 40KW 3MPPT PV-verkkoinvertteri on edistynyt laite, joka on suunniteltu muuttamaan aurinkoenergia sähköenergiaksi.
Se soveltuu erinomaisesti suurempiin aurinkosähköjärjestelmiin tarjoten edistyneitä toimintoja ja valvontamahdollisuuksia, kuten WiFi-liitännän ja online-seurannan, jotka mahdollistavat järjestelmän jatkuvan valvonnan ja optimoinnin. Lisäksi sen sääolosuhteita kestävän rakenteen ansiosta se on ihanteellinen ratkaisu ulkotilojen asennuksiin.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 60000 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPP-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 180 V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 160 V |
| Käynnistysjännite | 250 V |
| Maksimi tulovirta | 40 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 60 A |
| Riippumattomien MPP-tulojen määrä / Paneelijonojen määrä yhtä MPP-tuloa kohden | 3 / A:2;B:2;C:2 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 40000 W |
| Maksimi näennäisteho AC | 44000 VA |
| Nimellinen AC-jännite | [[220 V / 380 V 230 V / 400 V 240 V / 415 V]] |
| AC-jännitealue | 180 - 305 V / 312 - 528 V |
| Verkon AC-taajuus / Taajuusalue | [[50 Hz / 45 Hz - 55 Hz 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz]] |
| Maksimi lähtövirta / Nimellinen lähtövirta | 63,8 A |
| Säädettävä tehokerroin | 0,8 ylimagnetointi - 0,8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheet / AC-liitäntä | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten vääristymä (THD) nimellisteholla | < 3 % |
Hyötysuhde ja suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi hyötysuhde / Eurooppalainen hyötysuhde | 98,6 % / 98,2 % |
| DC-erotuskytkin | Vakiotoiminto |
| Varjostuksen hallinta / AFCI (valokaaren tunnistus) | Vakiotoiminto |
| Eristysvikojen tunnistus / Verkon valvonta | Vakiotoiminto |
| DC-napasuojaus / AC-oikosulkusuojaus | Vakiotoiminto |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakiotoiminto |
| Älykäs jonojen valvonta | Vakiotoiminto |
| DC-ylijännitesuoja (tyyppi II) / AC-ylijännitesuoja | Vakiotoiminto |
| Suojaluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: II |
Ominaisuudet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-liitäntä | Phoenix Contact |
| AC-liitäntä | OT-liitin |
| Asennustapa | Seinäkiinnike |
| LED-merkkivalot (tila / vika / viestintä) | Vakiotoiminto |
| Viestintäliitäntä | Wi-Fi / 4G / RS485 |
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61000, NB/T 32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.