Solplanet verkkovaihtosuuntaaja 10kW 3-vaiheinen 2MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 10kW 3-Vaiheinen 2MPPT
Solplanet ASW LT 10K-LT-G2 PRO 3F 10KW 2MPPT PV-verkkoinvertteri ASW 3-20K LT-G2 -sarjasta on moderni ja innovatiivinen ratkaisu hajautettuihin aurinkosähköjärjestelmiin, joita käytetään kodeissa, suurissa kaupallisissa kohteissa sekä teollisuudessa.
Nämä kolmivaihevaihtosuuntaajat sopivat täydellisesti nykyaikaisiin, suurempiin aurinkopaneeleihin.
Kaksi riippumatonta maksimitehopisteen seurantalaitetta (MPP) sekä maksimi tulovirta 32 A kummallakin kahdesta MPPT-kanavasta mahdollistavat aurinkosähköjärjestelmän optimaalisen hyödyntämisen, erityisesti valittaessa suuremman pinta-alan bifacial-paneeleja. Laaja MPPT-alue mahdollistaa järjestelmän mukauttamisen jopa 150 %:n ylikuormitukseen, mikä takaa korkean tehokkuuden ja suuremman joustavuuden erilaisissa olosuhteissa.
Kompakti seinäkiinnike IP66-suojaluokalla takaa järjestelmän kestävyyden myös haastavissa sääolosuhteissa. Lisäksi älykäs pilvipohjainen seurantasovellus mahdollistaa käyttäjien seurata aurinkosähköjärjestelmän toimintaa mistä tahansa.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 15000 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 150 V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 125 V |
| Käynnistysjännite | 180 V |
| Maksimi käyttövirta | 20 A / 16 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 30 A / 25 A |
| MPPT-tulojen määrä / PV-sarjojen määrä yhtä MPPT-tuloa kohden | 2 / A:1; B:1 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 10000 W |
| Maksimi näennäisteho AC | 10000 VA |
| Nimellinen AC-jännite | 220 V / 380 V; 230 V / 400 V; 240 V / 415 V |
| AC-jännitealue | 160 V - 300 V |
| Verkon AC-taajuus / Taajuusalue | 50 Hz / 45 Hz - 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz |
| Maksimi lähtövirta | 16 A |
| Säädettävä loistehon kompensointikerroin | 0,8 ylimagnetointi - 0,8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheet | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten vääristymä (THD) nimellisteholla | < 3 % |
Hyötysuhde ja suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi hyötysuhde / Eurooppalainen hyötysuhde | 98,6 % / 98,2 % |
| DC-erotuskytkin | Vakiotoiminnot |
| Maasulun tunnistus / Verkon valvonta | Vakiotoiminnot |
| DC-käänteisnapasuojaus / AC-oikosulkusuojaus | Vakiotoiminnot |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakiotoiminnot |
| Suojaluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: II |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | [[CE, EN50549, G98/99, VDE-AR-N4105, AS/NZS 4777, C10/C11, VFR 2014 & UTE C15, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068, IEC61000, NB/T 32004]] |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.