Solplanet verkkovaihtosuuntaaja PV 33kW 3-vaiheinen 3MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet ASW LT 33K-LT-G2 3F 33KW 3MPPT verkkoinvertteri
Solplanet ASW LT 33K-LT-G2 3F 33KW 3MPPT verkkoinvertteri on luotettava, helposti asennettava ja käyttäjäystävällinen ratkaisu aurinkosähköjärjestelmääsi.
- Helppo asentaa: Kaksinkertaisen kahvan ja seinäasennusmahdollisuuden ansiosta tämän inverterin asennus on yksinkertaista ja nopeaa, vaatien vain vakiotyökaluja. Lisäksi nopea WiFi-konfigurointi erillisen sovelluksen kautta helpottaa asennusta.
- Luotettava: Täyttää kansainväliset laatustandardit varmistaen toiminnan luotettavuuden. Laaja DC/AC-ylimitoitusalue ja IP65-suojausluokka mahdollistavat ulkokäytön.
- Käyttäjäystävällinen: Älykäs seuranta helppokäyttöisen sovelluksen avulla mahdollistaa kätevän järjestelmän hallinnan. Sen huomaamaton ulkonäkö sopii mihin tahansa paikkaan, ja useat MPPT-säätimet takaavat kätevän asennuksen.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 49500 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPP-jännitealue / nimellinen tulojännite | 200 V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 200 V |
| Käynnistysjännite | 250 V |
| Maksimi tulovirta | 26 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 40 A |
| Riippumattomien MPP-tulojen / aurinkopaneelijonojen määrä yhtä MPP-tuloa kohden | 3 / 2 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 33000 W |
| Maksimi näennäisteho AC | 33000 VA |
| Nimellinen AC-jännite | [[220 V / 380 V 230 V / 400 V]] |
| AC-jännitealue | 180 - 305 V / 312 - 528 V |
| Verkon AC-taajuus / taajuusalue | [[50 Hz / 45 Hz - 55 Hz 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz]] |
| Nimellinen verkkotaajuus / nimellisjännite | 50 Hz / 230 V |
| Maksimi lähtövirta / nimellinen lähtövirta | 55.0A |
| Tehokerroin nimellisteholla / säädettävä loistehon siirtokerroin | 1 / 0.8 ylimagnetointi - 0.8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheiden määrä / AC-liitäntä | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten särökerroin (THD) nimellisteholla | < =3 % |
Hyötysuhde ja suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi hyötysuhde / eurooppalainen hyötysuhde | 98.6 % / 98.3 % |
| Tulosulake | Vakiotoiminnot |
| Maasulun havaitseminen / verkon valvonta | Vakiotoiminnot |
| DC-napasuojaus / AC-oikosulkusuojaus | Vakiotoiminnot |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakiotoiminnot |
| Älykäs jonojen valvonta | Vakiotoiminnot |
| DC-ylijännitesuoja (tyyppi II) / AC-ylijännitesuoja | Vakiotoiminnot |
| Suojausluokka (IEC 62109-1 mukaan) / ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: ll |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC61000, AS/NZS4777, C10/C11 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.