Verkkoinvertteri Fronius Symo Advanced 10kW 3-vaiheinen 2MPPT WLAN
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Fronius Verkkoinvertteri PV 10kW 3-Vaihe 2MPPT Symo Advanced WLAN
Verkkoinvertteri PV 10kW 3F 2MPPT 10.0-3-M Symo Advanced WLAN Fronius on jälleen askel eteenpäin Fronius SnapINverter -invertterien historiassa. Sen suorituskyky, joka on todistettu miljoonissa käytännön sovelluksissa, yhdistyy moderniin turvallisuusteknologiaan, mikä tekee siitä turvallisimman valinnan asentajille ja heidän asiakkailleen.
Uusi Fronius Arc Guard -teknologia on enemmän kuin pelkkää turvallisuutta - se takaa mielenrauhan. Kehittyneen algoritmin ansiosta Fronius havaitsee ja reagoi tehokkaasti mahdollisesti vaarallisiin sähkökaariin, katkaisemalla PV-asennuksen virran ennen tulipalon syttymistä. Fronius Arc Guard -toiminnon jatkuva kehittäminen mahdollistaa havaitsemisherkkyyden lisäämisen ja järjestelmän suojauksen optimoinnin.
Symo Advanced -invertteri takaa asennusvapauden SuperFlex Design -teknologian ansiosta. Aurinkopaneelien asettaminen eri suuntiin ja joustavat kytkennät ovat mahdollisia laajan DC-jännitealueen ja aurinkopaneelien korkeiden virtojen tuen ansiosta.
Dynamic Peak Manager -järjestelmä takaa optimaalisen tehon, vaikka osa paneeleista olisi varjossa. Älykäs varjostuksen hallinta on tehtaalla integroitu, mikä poistaa lisäkomponenttien tarpeen ja varmistaa maksimaalisen energiasaannon.
Tulotiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| MPP-seurantalaitteiden määrä | 2 |
| Maksimi tulovirta (Idc max) | 16,5 A |
| Maksimi hyödyllinen tulovirta (Idc max MPPT 1+2) | 43,5 A |
| Aurinkogeneraattorin maksimi oikosulkuvirta MPP1/MPP2 (Isc pv) | 34 A |
| DC-tulojännitealue (Udc min – Udc max) | 200–1000 V |
| Käynnistysjännite (Udc start) | 200 V |
| Hyödyllinen MPP-jännitealue | 200–800 V |
| MPP-jännitealue (nimellisteholla) (Umpp min – Umpp max) | 270–800 V |
| DC-liitäntöjen määrä | 3 |
| Aurinkogeneraattorin maksimiteho (Pdc max) | 15 000 Wpeak |
Lähtötiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC (Pac,r) | 10 000 W |
| Maksimi lähtöteho / näennäisteho | 10 000 VA |
| AC-lähtövirta (Iac nom) | 14,4 A |
| Verkkoyhteys (jännitealue) | 3-NPE 400 V / 230 V tai 3~NPE 380 V / 220 V (+20% / -30%) |
| Taajuus (taajuusalue) | 50 / 60 (45–65) Hz |
| Harmonisten yliaaltosärö | < 1,75 % |
| Tehokerroin (cos φac,r) | 0–1 ind. / kap. |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja täytetyt standardit | IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, VDE 0126-1-1/A1, VDE AR-N 4105, G98/1, G99/1, AS/NZS 4777.2, UNE 206007-1, CEI 0-21, CEI 0-16, NRS 097-2-1, TOR Erzeuger Typ A, VDE AR-N 4110, EN 50549-1/-2, IEC 61683, IEC60068, IEC 63027:2023 |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi hyötysuhde | 97,8 % |
| Eurooppalainen hyötysuhde (ηUE) | 97,1 % |
| MPP-hyötysuhde | > 99,9 % |
Suojalaitteet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valokaarisuojaus — AFCI (Fronius Arc Guard) | Integroitu |
| DC-eristysvastuksen mittaus | Integroitu |
| Toiminta ylikuormitustilanteessa | Toimintapisteen siirto, tehorajoitin |
| DC-erotuskytkin | Integroitu |
| Käänteisnapaisuussuojaus | Integroitu |
| Vuotovirran valvontajärjestelmä (RCMU) | Integroitu |
Liitännät
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| WLAN / Ethernet LAN | Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
| 6 tuloa ja 4 digitaalista tuloa/lähtöä | Kaukokäyttövastaanottimen liitäntä |
| USB (A-tyypin liitin) | Dataloki, invertterin päivitys USB-tallennuslaitteelta |
| 2 × RS422 (RJ45-liitin) | Fronius Solar Net |
| Signaalin lähtö | Energianhallinta (potentiaalivapaa relekosketin) |
| Tiedonsiirtokortti (Datalogger) ja verkkopalvelin | Integroitu |
| Ulkoinen tulo | S0-mittarin liitäntä / ylijännitesuojauksen valvonta |
| RS485 | Modbus RTU SunSpec tai energiamittarin liitäntä |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.