Ylijännitesuoja ETI PV DC Tyyppi 1+2 (Luokka B+C) 1100V 3P 20kA 3,8kV
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
ETI Ylijännitesuoja PV DC Tyyppi 1+2 (Luokka B+C) 1100V 3P 20kA 3,8kV
Ylijännitesuoja PV DC Tyyppi 1+2 (B+C) 1100V 3P 20kA 3,8kV ETITEC M 1100/12,5 Y 002440511 valmistajalta ETI, joka tunnetaan myös salamansuojana, on laite, joka on tarkoitettu sähköasennusten suojaamiseen salamaniskujen sekä ylijännitteiden haitallisilta vaikutuksilta, joita voi esiintyä kuormittamattoman ilmajohdon kytkemisen tai poiskytkemisen aikana.
Salamansuojat luokitellaan kolmeen kategoriaan: luokka B, joka tarjoaa suojan suoria ja läheisiä salamaniskuja vastaan, luokka C, joka suojaa kytkentäylijännitteiltä, sekä luokka D, joka tarjoaa lisäsuojaa erityisen herkille sähkölaitteille. Ylijännitesuojat voidaan jakaa myös tyyppien mukaan: katkaiseviin, rajoittaviin ja yhdistettyihin.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja | ETI |
| Verkolle | DC (Aurinkosähkö PV) |
| Suojan luokka | B+C (Tyyppi 1+2) |
| Napojen määrä | 3 |
| Nimellinen purkausvirta (In) | 20kA |
| Jännitteen suojataso | 3,8kV |
| Leveys moduulien lukumääränä | 3 |
| Suurin sallittu käyttöjännite | 1100 V |
| Suojausluokka IP | IP20 |
| Nimellinen purkausvirta | huippuarvo: 40 kA |
| Asennustapa | DIN-kisko TH-35mm |
| Pakkauksen paino | 0,15 kg |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Käyttökohde | DC (aurinkosähkö) |
| Ylijännitesuojan tyyppi (SPD-luokka) | T1+T2 (B+C) |
| Nimellisjännite [V] | 1100V DC |
| Napojen lukumäärä | 3P |
| Salamavirta (Iimp/In) [kA] | 20 kA |
| Merkki | ETI |
| Suojaustaso (Up) [kV] | 3,8 kV |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.