Ylijännitesuoja ETI PV DC Tyyppi 1+2 (Luokka B+C) 1200V 3P 12,5kA 4,4kV
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Ylijännitesuoja PV DC Tyyppi 1+2 (B+C) 1200V 3P 12,5kA 4,4kV ETITEC SM T12 PV 1200/12,5 Y 002440630 ETI
Ylijännitesuoja PV DC Tyyppi 1+2 (B+C) 1200V 3P 12,5kA 4,4kV ETITEC SM T12 PV 1200/12,5 Y 002440630 ETI suojaa aurinkopaneeleja ylijännitteiltä, jotka aiheutuvat sekä suorista salamaniskuista että epäsuorista purkautumisista ja verkon kytkentätoiminnoista. Ylijännitesuoja on ihanteellinen ratkaisu kohteisiin, joissa on ulkoinen ukkossuojausjärjestelmä, ja se suojaa järjestelmää arvaamattomilta ylijännitteiltä.
Jokainen ylijännitesuojan napa on varustettu sisäisellä lämpösuojalla erottimen muodossa, mikä tarjoaa ylimääräisen suojakerroksen. Laite asennetaan DIN TH-35 -kiskoon, mikä helpottaa asennusta ja integrointia olemassa oleviin järjestelmiin. Se tarjoaa ylijännitesuojatason 4,4 kV jatkuvan käyttöjännitteen Uc ollessa 1200 V.
Ylijännitesuoja on myös varustettu optisella varistorin vaurioilmaisimella, jossa punainen "ikkuna" ilmaisee laitteen mahdollisen vaurion, mahdollistaen nopean huoltotoimenpiteen.
Tekniset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Pakkauksen paino | 0,374 kg |
| Valmistaja | ETI |
| Verkolle | DC (Aurinkosähkö PV) |
| Suojaluokka | B+C (Tyyppi 1+2) |
| Napojen määrä | 3 |
| Nimellinen purkausvirta (In) | 12,5kA |
| Jännitesuojataso | 4,4kV |
| Leveys moduuleina ilmaistuna | 3 |
| Suojausluokka IP | IP20 |
| Sarja ja tyyppi | Ylijännitesuoja PV DC Tyyppi 1+2 (B+C) 1200V 3P 12,5kA 4,4kV ETITEC SM T12 PV 1200/12,5 Y 002440630 ETI |
| Valmistusmateriaali | termoplastinen muovi, palosuojattu UL 94 V-0 -standardin mukaan |
| Asennus | DIN TH-35 mm -asennuskisko |
| Tyyppi | T1, T2 |
| Jatkuva käyttöjännite Uc (V) | 1200 |
| Purkausvirta imp (10/350) (kA) | 12,5 |
| Suojataso Up (kV) | 4,4 |
| RC | kyllä |
| Moduulien määrä | 3 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Käyttökohde | DC (aurinkosähkö) |
| Ylijännitesuojan tyyppi (SPD-luokka) | T1+T2 (B+C) |
| Nimellisjännite [V] | 1200V DC |
| Napojen lukumäärä | 3P |
| Salamavirta (Iimp/In) [kA] | 12,5 kA |
| Merkki | ETI |
| Suojaustaso (Up) [kV] | 4,4 kV |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.